S4-711-V-VAD-HPR Gent S-Quad Dual Optical Heat
Gent SKU: S4-711-V-VAD-HPR
Price:
Description
Honeywell Gent S4-711-V-VAD-HPR
Gent S4 771 V VAD HPR Data Sheet
Gent-S4-711-V-VAD-HPR-data-ark
Gent S4 711 V VAD HPR LPCB -certifikat
Gent S4-711-V-VAD-HPR-Tekniska specifikationer:
Specifikation Information
Tillverkare Honeywell Gent
Produktkod S4-711-V-VAD-HPR
Upptäcktstyp Dual Optical & Heat Sensor
Integrerade funktioner Röstljud och högeffekt Red Visual Alarm Device (VAD)
Vadyp Högeffektröd (EN54-23 godkänd)
Vad täckningskurs W-2.4-7.5 (väggmonterad: 2,4 m hög, 7,5 m täckningsdiameter)
Ljudutgång (Voice Sounder) 90 dB (a) vid 1 meter (typisk)
Driftspänning 18V till 28V DC
Aktuell konsumtion 5.3 Ma (Quiescent) / 14.5 Ma (Alarm - Sounder & Vad Active)
Adresseringsmetod Mjuk adresserad via gent idrifttagningsverktyg
Systemkompatibilitet Kompatibel med gent vigilonpaneler
Certifieringar LPCB, EN54-7, EN54-5, EN54-3, EN54-23
Driftstemperaturområde -10 ° C till +55 ° C
Fuktighet (icke-kondensering) Upp till 95% RH
Färg Vit med rött Vad -objektiv
IP -betyg Ip30
Monteringstyp Tak eller väggmontering (Vad täckning av vade))
Mått Ca. 105 mm (diameter) x 54 mm (djup)